iPhone 15 Pro Max batarya değişimi fiyatı

iPhone 15 Pro Max batarya değişimi fiyatı konumuzla sizlerle birlikteyiz. iPhone 15 Pro Max şu an için Apple’ın en güçlü ve tabii ki en yüksek fiyatlı telefonu. Amiral gemisi konumundaki bu telefonun haklı olarak çok üst seviye bir donanımı var ve enerji tüketimi de normal olarak yüksek. Avantaj yönünden bakılırsa iPhone 15 Pro Max ekran büyüklüğü nedeniyle daha fazla bir iç hacme sahip ve böylece daha yüksek kapasiteli bir bataryayı bünyesinde barındırıyor.

Telefon görüşmesi veya ekranın kapalı olduğu diğer durumlarda elbette bu bataryanın kapasite avantajının iPhone 15 Pro gibi modellere kıyasla daha iyi olduğunu söyleyebilmek mümkün ancak ekranın açık olduğu senaryolarda gerçek hayatta pek de bir fark oluşmuyor.

Hacmin artısı nedeniyle daha yüksek kapasite sunan batarya bu kez ekranın büyüklüğü nedeniyle daha hızlı tükeniyor ve multimedya / sosyal medya gibi kullanımlarda aynı kullanım süresi değerleri ortaya çıkıyor. iPhone 15 batarya değişimi süresi, maliyeti, teknik servis önerisi, pil fiyatları ve daha birçok merak edilen konu ile iPhone 15 Pro Max batarya değişimi yazımıza başlıyoruz.

iPhone 15 Pro Max Li-Po teknolojisi içeren modern bir bataryaya sahip. Yüksek kalitede tercih edilmiş olan bu batarya, ince işlenmiş bir yazılımla kontrol edilen donanım sayesinde son derece iyi bir performans ortaya koyuyor. Öyle ki aynı batarya kapasitesine sahip olan bir başka telefonda aynı işlemleri yaparak tek şarjla çok daha az kullanım süresi elde edilmesi bu konudaki en büyük ispatlardan.

Teknik gözle bakıldığında iPhone 15 Pro Max batarya kapasitesi nedir sorusuna 4422 mAh şeklinde cevap verebiliriz. Küçük ekranlı ancak aynı donanımlı olan kardeş model iPhone 15 Pro’da batarya kapasitesi 3274 mAh seviyesinde.

Yani yüzde 35 daha fazla olan bir kapasiteden bahsedebilmek mümkün. Selef model iPhone 14 Pro Max’te ise batarya kapasitesi 4323 mAh idi. Yani iPhone 15 Pro Max’ta bir miktar daha fazla kapasite sunan bir batarya kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada şu soruyu da cevaplamış olalım: iPhone 14 Pro Max bataryası iPhone 15 Pro Max’a uyar mı; bu sorunun cevabı hayır.

iPhone 15 Pro Max Kapandı Açılmıyor

Eğer daha önceden kullanıcı hatası olabilecek bir durum yaşamadıysanız telefonunuzun açılma kapanma gibi şikayetlerinin olmaması gerekir. Yani iPhone 15 Pro Max oyun oynarken kapanıyor, şarj yüzdesi bir anda azalıyor, şarj ederken çok ısınıyor, yüzde 100 olmuyor, video izlerken ekran titriyor, ekran kendi kendine gidip geliyor gibi şikayetlerin ortaya temel çıkış nedeni bataryanızın eskimesi olabilir.

Merak etmeyin; genelde çok yoğun kullanan kişiler için dahi bu sürenin 3-4 yıl olduğunu söyleyebiliriz. Apple bu konuda pil sağlığını kontrol etmeniz için faydalı bir özelliği de telefonda sunuyor. iPhone’da pil sağlığı kontrolü nasıl yapılır bu oldukça basit ve siz de yüzde cinsinden telefonunuzun batarya sağlığını öğrenmek için Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı ve Şarj Etme yolunu izleyebilirsiniz.

Buradaki Maksimum Kapasite değerinin yüzde 80’in altına indiği durumlar artık bataryanın değişme zamanının geldiğini göstermektedir. Telefonunuzdaki kararsız çalışma belirtilerinin en büyük sebebi bataryadır diyebiliriz; tabii ki düşme, darbe veya sıvı teması gibi kullanıcı kaynaklı bir hata olmadığı sürece.

Tüm telefonlar için en büyük kullanım hatası ve bu tabii yazımıza konu olan iPhone 15 Pro Max için de geçerli “batarya gittiği yere kadar gitsin” düşüncesidir. Hepimiz eskiden hatırlarız. Eskiyen bataryalarda şişme ve sıvı akması gibi durumlar oluşacaktır.

Teknik servislere gelen ve bataryası zamanında değiştirilmeyen birçok iPhone modelinde bu tarz şikayetlerin ortaya çıktığı görülmüştür. Öncelikle batarya şişmesinin arka kapak açılması veya ekran kırılması gibi sorunları ortaya çıkarabileceğini bilmelisiniz. Sıcağa maruz kalma ile daha hızlı gerçekleşebilen bu işlemde kapalı kasa içerisinde batarya şişerek ekranın kırılması ile sonuçlanabilir.

Siz fark etmeden şişen batarya kasada açıklık oluşturarak cihazın sıvı temasına maruz kalmasına neden olabilir. Suya karşı dirençli olan iPhone 15 Pro Max böylece tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Bataryadan anakart üzerine kimyasal sıvı akması da çoğu zaman cihazın tamamen kullanılamaz hale gelmesi ile sonuçlanır. Dolayısı ile batarya değişimi ihtiyacının ortaya çıkacağı zamanda garanti süresi de sona ermiş olacağından yapılacak şeyler sınırlıdır. Batarya değişimi zamanında yapılmalıdır.

iPhone Pil Değişimi İçin Teknik Servis

iPhone 15 Pro Max pil değişimi için ilk akla gelen adres genelde Apple Türkiye Teknik Servisi oluyor. Servis ücreti ise şu anda belirtilenlere göre 3499 TL seviyesinde. Fiyatın neden yüksek olduğunu düşünüyor olabilirsiniz; elbette bu noktada Apple’ın çok yüksek kalitede parçalar tercih etmesinin etkisi fazla. Fakat bu seviye için model fark etmiyor.

Yani ailedeki iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin tümü için ekran değişimi ücreti 3499 TL olarak belirlenmiş durumda. Hatta iPhone 14 ailesinde de kapasiteler benzer olduğu için aynı fiyatları ödemeniz gerekiyor.

İki nesil eski olan iPhone 13 ailesinde ise fiyatlar bir miktar daha düşük. Zaten garantisi olmayan bir cihaz için daha uygun fiyata batarya taktırabileceğiniz bir yer var mı? Elbette var. Şimdi bu konuya geliyoruz. iPhone 15 Pro Max orijinal ve yüksek kalite batarya fiyatları piyasada çok daha uyguna bulunabiliyor.

Burada önemli olan deneyimli bir teknik servis ile çalışmanız ve sonradan sorun yaşamamanız. 2006 yılından bu yana İstanbul’da bulunan ve tüm Türkiye çapında hizmet veren Teknoway bu konudaki en güvenilir adres.

Şu an için İstanbul’da Kadıköy ve Çekmeköy şubeleri ile hizmet veren Teknoway’de onarım işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilip testlerin sonrasında müşteriye teslimat yapılıyor. Yani Kadıköy veya Çekmeköy şubelerinden birine gidebilme şansınız varsa yarım saat içerisinde bataryası değişmiş şekilde telefonunuzu ilk günkü performansında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer İstanbul’da değilseniz Teknoway Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak kargo yapabilir ve aynı gün onarımın sonrasında iade takip kodunuzu alabilirsiniz. Bazı zamanlarda Apple Türkiye Teknik servisi geri dönüş süreleri uzun olabiliyor ve bu nedenle basit bir işlem için bile kullanıcılar olması gerekenden fazla süre bekleyebiliyor. Teknoway’in sunduğu aynı gün içinde 30 dakikada batarya değişimi hizmeti bu noktada birçok kullanıcı için avantajlı olmuş oluyor.

Teknoway’de dilerseniz iPhone 15 Pro Max orijinal bataryaları konusunda fiyat alabilir veya yine çok çok uygun fiyatlı olan ve orijinalle aynı performansta üst kalite yan sanayi batarya seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Teknoway’deki tüm teknik servis işlemleri yedek parça ve işçilik garantili olarak gerçekleştirilmektedir.

Teknoway’e 0 (533) 508 90 03 no’lu telefon veya WhatsApp hattından ulaşabilir, teknoway.com.tr üzerinden fiyat araştırması yapabilir ve teknik danışmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x