İmamoğlu: İhmali, israfı ihanetle bir devri tarihe gömdük, yeni bir dönemi başlatacağız dedik, başardık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’de Yağmur Suyu Tünelleri’nin Kazı Başkama Töreni’nde konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de İmamoğlu’nun konuştuğu törene katıldı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Beş yıl öne tümden yeni bir başlangıç diyerek yola çıktık, bir devri kapatacağız yeni bir dönemi başlatacağız dedik. Başardık mı vallahi başardık. İhmali, israfı ihanetle bir devri tarihe gömdük. Artık bizim projelerimizi vaat olarak kendi vaat listelerine koyuyorlar. Mutlu oluyoruz, ağız dolusu anlatsınlar, öğrenecekler. Onlara bile demokrat, halkçı olmayı öğreteceğiz.

“Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı’nın ihalesi yapıldı. Bir yandan da yenilerini harekette geçiriyoruz. Tabii siyasi hokkabazlık yaparak her ne kadar 65 kilometreyi 8 adım sayarak 8 kilometre diyerek, dün 8 yaşında bir çocuğumuz afiş gösteriyor; ‘Başkanım 8 kilometrenin 8 adım olmadığını ben bile biliyorum’ diye. Gündemi o kadar değiştirdik ki hatırlarsanız ne diyordu malum ithal aday? Daha yakın zamanda Kanal İstanbul için ya-pa-ca-ğız diyordu. Şimdi görmeyeni bilmeyeni işitmeyeni oynuyor. İstanbul’un gündeminde yok ki diyor. Ama bir yandan kendi bakanlığı ihalelere devam ediyor. Ama konuştuğu sözün değeri olmadığı için esas sözün değerli olacağı kişi konuşmuyor, bekliyoruz, bakalım ne diyecek.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x